> Projekti  > Erasmus +

ERASMUS PLUS

Autor: Nataša Mesić Muharemi, 18. 3. 2022.

Projektni sastanak u Irskoj

Prvi projektni sastanaka učitelja u Erasmus + projektu Fun & Engaging STEM Activities For Tomorrow's World održao se u Irskoj u Academy for International Science and Research (AISR) u Letterkennyju. Na sastanku su prisustvovala po dva učitelja iz svake partnerske škole, ali su učitelji iz Poljske, zbog ranog stanja u Ukrajini, sastanku nazočili virtualno.

Sastanak se održao od 14. do 15. ožujka 2022. godine,  a na njemu su sudjelovale Nataša Mesić Muharemi, školska knjižničarka i koordinatorica projekta te Jasna Schönberger, učiteljica engleskog jezika i povijesti.

Nakon upoznavanja, jer je to bio prvi sastanak uživo, dva se dana ozbiljno radilo te smo se dogovorili oko svega što nam predstoji raditi tijekom trajanja projekta. Dogovorili smo izgled obrazovne platforme koju će izraditi domaćin, datume mobilnosti te pojedine zadatke za svakog partnera, već prema onome po čemu svaki partner može doprinijeti projektu.

Osim posla, bilo je vremena za obilazak irskoga glavnoga grada, Dublina, simpatičnog gradića Letterkennyja  te za isprobavanje tradicionalne irske hrane.

Erasmus + projekt Fun & Engaging STEM Activities For Tomorrow's World započeo je ove škoske godine, 1.studenoga te će trajati naredne tri godine.