> Projekti  > Erasmus +

ERASMUS + PROJEKT

Autor: Nataša Mesić Muharemi, 21. 1. 2022.

Učenici će o STEM-u učiti na zabavan način

Naša je škola ponovno uključena u novi Erasmus + projekt pod nazivom Fun & Engaging STEM Activities For Tomorrow's World koji se provodi od 1.11.2021. do 31.10.2024. godine.

Ovim se projektom želi motivirati učenike da kroz istraživačke i eksperimentalne aktivnosti zavole STEM predmete. Također, projektne su aktivnosti usmjerene na povećanje i stvaranje ugodnijeg i poticajnijeg načina učenja matematike i prirodnih znanosti, jer STEM predmeti doprinose razvoju logičko-deduktivnog uma i sposobnosti kod učenika, a što je jedna od glavnih kompetencija u aktivnom građanstvu.

U projektu, osim naše škole, sudjeluju još pet škola iz Slovačke, Turske, Švedske, Poljske i Grčke te sveučilište iz Irske. Škola koordinator je Záklqadná škola iz Košica, Slovačka. Vrijednost je projekta 323.804,00 Eura, dok je za našu školu predviđeno 44.210,00 Eura.

Na samom početku projekta učenici su već izrađivali i birali logotip, a tijekom tri godine organizirat će se zanimljive aktivnosti koje će provoditi učitelji koji sudjeluju u provedbi projekta: Branka Horvat, Andreja Dorić, Jasna Schö​nberger, Ivana Lajoš Brkić, Sanela Toša Ljubičić, Nataša Mumlek i Goran Ledenčan. koordinatorica je projekta Nataša Mesić Muharemi, školska knjižničarka. Osim njih, aktivnosti će se organizirati i u suradnji s ostalim učiteljima naše škole, ali i s vanjskim predavačima.

Nadamo se da će po završetku projekta učenici imati veću zainteresiranost za učenje STEM predmeta te da će uvidjeti kako učenje može biti i zabava.

Nataša Mesić Muharemi