OŠ DARDA BILA DOMAĆINOM 3. KOLA CROATIAN MAKERS LIGE

Autor: Veronika Antal Horvat, 27. 2. 2019.

Naše dvije ekipe vrlo uspješne!

Natjecatelji su koristili dodatne senzore, pomoću kojih su trebali programirati robote da prepoznaju boje. Roboti su, također, trebali pratiti linije i međusobno komunicirati

I ove je godine, 25. veljače 2019., naša škola bila domaćinom trećega kola Croatian Makers lige. Naši su učenici, podijeljeni u dvije dobne skupine, stariju (osmašica Iris Zelek, sedmaši Dominik Urbanović i Luka Malović i šestaš Jan Bekić) i mlađu (petaši Marko Drlje, Marko Košević, Aleksandar Radanović i četvrtašica Petra Ivezić) bili vrlo uspješni. Natjecali su se s dvjema ekipama Osnovne škole Ljudevita Gaja Osijek (16 učenika).

Kako bi uspješno riješili zadatak, u ovom su kolu natjecatelji koristili dodatne senzore, pomoću kojih su trebali programirati robote da prepoznaju boje. Roboti su, također, trebali pratiti linije i međusobno komunicirati.

Ove je godine znatan porast djevojaka u odnosu na prošlu godinu, omjer djevojčica i dječaka bio je 6:10, kazala je mentorica Veronika Antal Horvat, učiteljica matematike i informatike, dodavši: Treće je kolo prvo fizičko kolo u ovoj školskoj godini, što znači da se svi sudionici natječu istovremeno u svim regionalnim centrima.

Ukupno je četiri kola. Natjecatelji rješavaju zadatke koristeći mBot robote, a najbolji će krajem školske godine osvojiti vrijedne nagrade.