SVJETSKI TJEDAN SVEMIRA

Autor: Nataša Mesić Muharemi, 17. 10. 2023.

U našoj je školi i ove godine obilježen Svjetski tjedan svemira

Generalna Skupština UN-a proglasila je Svjetski tjedan svemira 1999. godine, a obilježava se svake godine od 4. do 10. listopada.

Tim povodom i ove godine učenici i učitelji naše škole dali su svoj doprinos.

U ovogodišnjem Svjetskom tjednu svemira razne aktivnosti s učenicima organizirali su učitelji Andreja Dorić, Goran Ledenčan, Sanela Toša Ljubičić, Mirela Kotromanović, Belinda Kovačević i knjižničarka Nataša Mesić Muharemi.

Učenici su s učiteljicom Dorić istraživali problem svemirskog otpada i smeća te mogućih rješenja. Osim toga, izrađivali su i maketu Sunčevog sustava.

Učitelj Ledenčan organizirao je kviz o poznavanju svemira.

Učiteljice 3. razreda, Mirela Kotromanović i Belinda Kovačević, sa svojim su učenicima straživali planete Sunčevog sustava. Cijeli su tjedan istraživali i skupljali materijale, u školi razgovarali o zanimljivostima te izrađivali plakate. Zajednički su napravili plakat Sunčevog sustava. Svi su se jako potrudili, ali i dobro se zabavili:

Knjižničarka Nataša Mesić Muharemi održala je predavanje o svemiru te su učenici teleskopom promatrali Sunce i Sunčeve pjege.

Učiteljica Sanela Toša Ljubičić napravila je interaktivnu priču o svemiru.

Kako je to izgledalo pogledajte klikom na sliku.