POVODOM MEĐUNARODNOGA DANA ZAŠTITE ŽIVOTINJA (4.10.2023.)

Autor: Nataša Mesić Muharemi, 4. 10. 2023.

Pomozimo Azilu za pse! Uključite se u aukciju!

Za dvije godine bit će stotinu godina kako se obilježava Međunarodni dan zaštite životinja. Životinje su dio naše svakodnevice i neophodno je brinuti se o njima, kako bismo sačuvali biološku raznolikost, a, samim time, i bolji život na Zemlji.

Važno je brinuto o svim životinjama, ali posebno smo osjetljivi na ostavljene i zaboravljene kućne ljubimce i najvjernije čovjekove prijatelje - pse! Azil za pse u Nemetinu već dugi niz godina, zahvaljujući neumornim volonterima, brine o napuštenim psima. Hrane ih, šetaju, brinu o njihovome zdravlju...i, ono najvažnije, potiču dobre ljude da ih udome.

Mnogo je pasa iz Azila udomljeno diljem Hrvatske, no u Azilu ih je i dalje previše. Lijekovi, hrana, pokrivači, kućice i ostalo što je neophodno da psi budu adekvatno zbrinuti jako puno košta. Naša se škola već mnogo puta, na inicijativu knjižničarke Nataše Mesić Muharemi, uključila u prikupljanje novaca, hrane, prekrivača kako bi pomogla psima.

Ovaj smo se put, povodom Međunarodnoga dana životinja, odlučili ponovno aktivirati na jedan malo drukčiji te pomoći Azilu. Udruga Pobjeda iz Osijeka, čiji volonteri brinu o psima, organizira aukcije na kojima se prodaju različiti predmeti koji više nisu potrebni njihovim vlasnicima, a nekome će sigurno dobro doći. Nađe se na aukciji slika, ogrlica, vaza, knjiga, igračaka, značaka, odjeće, obuće, namještaja..., a sve što se izlicitira donosi novčiće koji na hrpi psima iz Azila život znače. Stoga je nastavnica Andreja Dorić odlučila potaknuti učenike da donesu u školu sitnice koje im ne trebaju kako bi ih dali na aukciju i na taj način doprinijeli radu Azila i brizi za najslađe psiće na svijetu! Učenici 8.c i 8.b razreda već su krenuli u akciju i svoje mjesto na aukciji naći će jedna lutka, okviri za slike, set perlica, nakit, keramički anđeo, kopačke i skateboard. Jedva čekamo vidjeti koliku će cijenu postići. Držimo palčeve!

Uključite se i vi! Nije kasno nikada!

Andreja Dorić