VALENTINOVO

Autor: Nataša Mesić Muharemi, 15. 2. 2023.

Integrirani dan - Valentinovo

Učenici 1. a razreda za Vačentinovo su imali integrirani dan koji su im organizirale njihova učiteljica Biljana Kodžoman i knjižničarka Nataša Mesić Muharemi.

Prvi susret s tabletima, raznim zadatcima i aplikacijama bio je i više nego pravi doživljaj za sve prvašiće.

Cijeli su dan učenici imali nastavu u knjižnici te su na svim nastavnim satima radili zadatke povezane za Valentinovo. Međutim, nisu to bili obični zadatci, već su skoro sve rješavali preko tableta.

S obzirom na to da se učenci sve više služe mobitelima, lapropima i tabletima i učiteljica Kodžoman i knjižničarka Mesić Muharemi odluhčile su tu njihovu zainteresiranost iskoristiti i kako bi aktivnije sudjelovali u nastavi, ali ih i polako uvoditi u rad na računalima te upoznati ih s aplikacijama koje se najčešće koriste u nastavi.

Na samo su početku učenici, kako bi otkrili o čemu ćemo razgovarati, rješavali online puzzle. Nakon uspješnog slaganja ponuđenih slika, odmah su prepoznali da će riječ biti o Valentinovu.

Na satu Hrvatskoga jezika poslušali su priču o svetom Nikoli te odgovarali na pitanja. Nakon toga su pogledali animirani lutkarski film Srce u snijegu te odigrali Kahoot kviz.

Na satu su Matematike imali pravi izazov, rješavali su escape room. Bilo je to izazovno i za njih i za učiteljice, ali , nakon početnih poteškoća, brzo su shvatili što trebaju raditi i vrlo uspješno riješili sve zadatke i pogodili skriveni pojam.

Na Satu razrednika ponuđeni su im zadatci u raznim aplikacijama poput rješavanja anaframa u Wordwallu, ili pronalaženja riječi u osmosmjerci te rješavanje križaljke. Učenici su, svatko svojim tempom, rješavali zadatke, učili nešto novo i upoznavali se s aplikacijama i radom u njima.

Na satu Likovne kulture izradili su svoju prvu e-čestitku, a na satu Glazbene kulture pjevali su ljubavnu pjesmicu.

Bio je to vrlo izazovan i zanimljiv nastavni dan. Prvi puta ništa nije lagano i za sve treba malo više vremena nego kada se radi nešto što je već poznato. Međutim, zadovoljstvo na licima učenika, ali i učiteljice i knjižničarke pokazalo je da je ovo bio vrlo uspješan dan.

Cijelu nastavnu pripremu možete vidjeti na https://wakelet.com/wake/Kbr34mAaRa-GTQzNuANtN