SVEČANO SMO PROSLAVILI 59. DAN OSNOVNE ŠKOLE DARDA

Autor: Nataša Mesić Muharemi, 12. 6. 2023.

Radosno i kreativno, uz Kad se voli u školi

Ravnatelj škole Janoš Boni istaknuo je brojne uspjehe učenika i njihovih mentora na općinskim, međuškolskim, županijskim, međužupanijskim i državnim natjecanjima i smotrama, kojima je uručio priznanja i prigodne darove

Nakon duže pandemijske stanke, svečanom smo i veselom školskom priredbom, održanoj u prepunoj darđanskoj kino dvorani 7. lipnja 2023., proslavili 59. Dan škole. U dobrome društvu brojnih uzvanika i prijatelja naše škole, vrijeme je proletjelo i učenicima i učiteljima.

Uz ljubav se ljepše živi, raste, uči i voli pa je i dramsko-glazbeno-plesni igrokaz nosio naziv Kad se voli u školi. Svojim radosnim i zvonkim glasovima, djeca su nas podsjetila da je „ljubav pjesma koja se krije i dječak koji se smije“, kao i „osjećaj pravi kada ti se razne bubice motaju po glavi“. Pod idejnim i kreativnim vodstvom učitelja Biljane Kodžoman i Luke Dukmenića te njihovih kolegica suradnica, Ivane Novak, Elizabete Nikolić, Snježane Horvat, Mirele Horvat i Mirele Kotromanović, razdragano su i ushićeno sudjelovali brojni učenici od prvoga do osmoga razreda. Atraktivnu pozornicu i scenski dekor likovno su osmislile učiteljice Nikolina Srđenović i Gordana Kunšt, a plakat dobrodošlice i pozivnice uzvanicima knjižničarka Nataša Mesić Muharemi.

Pozdravivši sve nazočne, ravnatelj škole Janoš Boni čestitao je učenicima te sadašnjim i umirovljenim učiteljima i zaposlenicima Dan škole. Istaknuo je brojne uspjehe učenika i njihovih mentora na općinskim, međuškolskim, županijskim, međužupanijskim i državnim natjecanjima i smotrama, kojima je uručio priznanja i prigodne darove.

Svečanost je nastavljena prigodnim domjenkom u školskoj blagovaonici.