Osnovna škola Darda

RUKOMETAŠICE SRČANO IGRALE NA DRŽAVNOME PRVENSTVU U POREČU

Autor: Nataša Mesić Muharemi, 1. 5. 2023.

Nisu u vrhu, ali je bilo časno i pošteno! Bravo!

Bile su među 23 najbolje ekipe u državi. Izgubile su od Pločanki za samo dva gola

Pobjedom u Osječko-baranjskoj županiji, rukometašice OŠ Darda, pod vodstvom trenera Nenada Čačića, prof. tjelesne i zdravstvene kulture, ostvarile su pravo nastupa na završnici Državnoga prvenstva u Poreču od 17. do 18. travnja 2023.

Voditelj kaže da je izuzetno ponosan i da mu je bila čast voditi takvu srčanu ekipu. Lucija Panić, Ines Kedmenec, Sara Grubišić, Nikolina Stojaković, Aurora Gudlin, Anja Novaković, Maja Novak, Mia Stojaković, Ena Stanković, Ana Rajković i Lara Ocvirk zaslužuju Bravo!

Samim tim što su nastupale 23 škole iz cijele Hrvatske, konkurencija je bila ogromna, ističe Čačić i dodaje: Pri izvlačenju skupina, naša je škola prvi dan igrala protiv OŠ Brestje iz Sesveta i OŠ Ploče iz Ploča. Prvu smo izgubili od Sesveta, a u drugoj sam okupio cure, maksimalno ih motivirao i krenuli smo žestoko. Prvo smo poluvrijeme odigrali 10:5, a u drugom se nešto desilo, nitko ne zna što. Počeli smo dobivati lake golove i, umjesto da održimo prednost, rezultat se počeo topiti. U zadnje tri minute protivnice su izjednačile, 16:16. Našim je djevojčicama ponestalo snage i nisu mogle izdržati žestoki tempo koje su nam nametnule protivnice. Rezultat je bio 16:18 za Pločanke.