53. OBILJEŽAVANJE VAŽNOSTI PLANETA ZEMLJE

Autor: Nataša Mesić Muharemi, 24. 4. 2023.

Sedmaši istraživali prirodne lijekove

Dana 22. travnja obilježava se Dan planeta Zemlje kada najjače, od svih ostalih dana u godini, ukazujemo na važnost našeg planeta. Važnost njenih resursa, očuvanja planeta, uvjeta življenja na planetu...

Svake godine bira se tema pomoću koje se promovira taj dan. Teme su obično usko povezane s aktualnim temama koje su zanimljive na globalnoj razini. Ove je godine tema „Uložimo u svoju planetu“.

U našoj školi već dulje vrijeme ulažemo u našu planetu recikliranjem otpada i ponovnom uporabom otpada kroz ekološke radionice, gdje od otpada stvaramo nove uporabne predmete. Također, edukacijom učenika nastojimo osvijestiti da je planet Zemlja naš dom koji moramo čuvati, ali i zahvaliti mu na svemu što nam daje. Tako smo i istraživali što nam priroda može dati kao prirodan lijek te su svoja istraživanja prikazali učenici sedmoga razreda kao male edukativne crteže koje možete vidjeti u holu na panou. Vraćanjem prirodi, kao najboljoj učiteljici, vraćamo se svojim korijenima, a uporabom prirodnih preparata ujedno i smanjujemo količinu otpada (neispravno odlaganje medicinskih preparata kojima je istekao rok, kao i njihove ambalaže).

Obilježavanje je prilika da shvatimo kako se ne isplati biti sebičan i da smo sami odgovorni za to kakav ćemo planet ostaviti svojim potomcima.

Budućnost je u našim rukama.

Andreja Dorić