NA OPĆINSKOME NATJECANJU PODMLATKA CRVENOGA KRIŽA

Autor: Nataša Mesić Muharemi, 7. 3. 2023.

Pobijedila ekipa OŠ Bilje

Oni će predstavljati ODCK Darda na međužupanijskome natjecanju u Našicama * Natjecanja mladih HCK-a održavaju se od 1996. i na njima je do sada sudjelovalo više od 120 tisuća učenika osnovnih i srednjih škola

Dana 4. ožujka 2023. Osnovna škola Darda bila je domaćinom općinskoga natjecanja podmlatka Crvenoga križa. Tri su ekipe (dvije iz OŠ Darda i jedna iz OŠ Bilje) vrijedno radile od početka školske godine kako bi pokazale svoje znanje. Pobjednik je ekipa OŠ Bilje, pod mentorstvom nastavnice Jasmine Bikadi, i od srca im čestitamo! Oni će predstavljati ODCK Darda na međužupanijskome natjecanju u Našicama.

Učenici su pisali testove iz prve pomoći te pokreta Crvenoga križa u Hrvatskoj i svijetu. Znanje prve pomoći pokazuje se i na praktičnim radilištima s realistično prikazanim situacijama i ozljedama. Osim usvajanja znanja iz ovoga područja, cilj je takvih natjecanja i razvijanje suradničkog odnosa učenika u timu, shvaćanje da su humanost, nepristranost, jedinstvo i slično vrednote koje se uvijek trebaju njegovati. Popularizacija volontiranja također je jako važna kako bi svaki pojedinac shvatio koliko je bitno biti na usluzi društvu u kriznim situacijama.

Mladež Darde i Bilja ozbiljno je shvatila posao pa su u školi bili mnogi volonteri koji su pomogli organizaciji natjecanja, a nekada su bili naši učenici i članovi podmlatka Crvenoga križa. Povjerenstvo u sastavu Josip Sklizović, Ivona Martinčević i Andreja Dorić uspješno je koordiniralo i na zadovoljstvo svih natjecanje je prošlo bez prigovora. Naše dvije ekipe su se također iskazale kao izvrsne, ali su nijanse odredile pobjednika. Nastavljamo dalje s našim radom i iduće godine idemo po nove bodove!

Natjecanja mladih HCK-a održavaju se od 1996. i na njima je do sada sudjelovalo više od 120 tisuća učenika osnovnih i srednjih škola. Najveći broj volontera pridružuje se Hrvatskome Crvenome križu upravo nakon natjecanja mladih.

Ekipa 1 OŠ Darda: Romeo Parat (vođa ekipe), Petra Grubiša, Ana Marija Kolar, Andrea Beljak, Aurora Gudlin. Mentorica: Andreja Dorić

Ekipa 2 OŠ Darda: Iris Kovačević (voditeljica ekipe), Dorotea Terner, Tonja Bojanc, Nika Bekić, Mia Šumiga. Mentorica: Andreja Dorić

A.Dorić