OŠ DARDA UKLJUČENA U NACIONALNI PROGRAM HRVATSKOGA CRVENOGA KRIŽA “SIGURNIJE ŠKOLE I VRTIĆI”

Autor: Nataša Mesić Muharemi, 16. 2. 2023.

Dobivena oznaka Sigurne škole!

I Osnovna se škola Darda ove školske godine uključila u nacionalni projekt Hrvatskoga Crvenoga križa pod nazivom Sigurnije škole i vrtići.

Cilj je projekta poboljšati znanja i ojačati kompetencije učenika u osnovnim školama i djece u vrtićima te njihovih učitelja i odgojitelja za teme pripreme za izvanredne situacije, prve pomoći te psihosocijalne podrške i sigurnosti u školama i vrtićima.

HCK je izradio i platformu namijenjenu učiteljima, odgojiteljima, stručnim suradnicima te drugim zainteresiranim skupinama, poput djece i roditelja. Ondje su dostupne informacije, prezentacije, upitnici te prijedlozi aktivnosti i radionice s uputama za izvođenje, što je uvelike olakšalo provedbu projekta u razredima.

I ovim smo projektom potvrdili izvrsnu suradnju s volonterima i zaposlenicima ODCK-a Darda, koji su dolazili u školu i održavali radionice i predavanja na teme iz prve pomoći, trgovanja ljudima, djelovanja u katastrofama, dobrobiti volontiranja i slično. U radionicama koje su provodili učitelji i volonteri sudjelovali su učenici cijele škole. Sve smo aktivnosti bilježili na platformi te osvojili dostatan broj bodova za prvu u nizu naljepnica Sigurna škola, objasnila je voditeljica CK-a OŠ Darda Andreja Dorić, koja je, u ime škole, primila oznaku od Jospipa Sklizovića, predstavnika darđanskoga ODCK-a.

Oznaka će naći svoje mjesto na zidu u školskome holu, pored oznake da je škola nulto mjesto tolerancije na nasilje.

Iako su ostvarili dovoljan broj bodova za školsku godinu, s edukacijom ne staju. Sljedeće školske godine idu u lov na novu naljepnicu toga hvale vrijednog i nadasve korisnoga projekta!