ŠKOLSKI ADVENTSKI SAJAM ODUŠEVIO BROJNE POSJETITELJE

Autor: Nataša Mesić Muharemi, 21. 12. 2022.

Uživalo se u delicijama i blagdanskome ozračju

Djeca su pokazala svoju jednostavnost, iskrenost, skromnost i susretljivost. Topla srca idu ususret Božiću

Prvim Adventskim sajmom Osnovne škole Darda i Dječjega vrtića Radost bili su oduševljeni baš svi – i organizatori (učitelji i odgojiteljice), i učenici koji su s veseljem pretvarali ideje u djela (vrtićki mališani, školarci od prvoga do osmoga razreda, posebni odjeli, PŠ Mece, Zadruga, školska knjižnica, tete kuharice) i brojni posjetitelji (roditelji, bivši učenici, bake, djedovi, mještani Darde), kojima je darđanska odgojno-obrazovna zajednica omogućila da božićni duh i veselje podijele s najmilijima.

Sa šarmantno ukrašenih štandova, uz melodije božićnih glazbenih hitova i glasno pjevanje dječjega zbora, 16. se prosinca 2022. širio smijeh, radost i zajedništvo. Svatko je pridonio da se svi oko njega osjećaju dobro, toplo i dobrodošlo. Uz simboličnu novčanu naknadu, nudili su božićne ukrase i čestitke, adventske vjenčiće i žito, kolačiće i kekse, fritule, vafle, palačinke, slatka i slana peciva, slasne slane i pikantne pečene kokice, čaj, toplu čokoladu i kakao. Oduševljenje je pobudila i božićna tombola, u kojoj su i stari i mladi okušali svoju spretnost u bacanju loptice i provjerili svoje znanje iz svjetske (božićne) geografije. Ponos na zarađeno i stečeno znanje najveći je loto dobitak. Mobiteli i bljeskalice zabilježili su svima najdraže trenutke koji će se još danima ushićeno prepričavati.

Dakle, kad se male ruke slože, zaista se sve može. Potaknuta svojim odgojiteljicama i učiteljima, djeca su pokazala jednostavnost, iskrenost, skromnost i susretljivost. Topla srca idu ususret Božiću. Jer, „onaj tko nema Božić u srcu nikada ga neće pronaći ispod stabla“ (Roy L. Smith).