UČIMO JEDNI OD DRUGIH

Autor: Nataša Mesić Muharemi, 28. 11. 2022.

Učenik na mjestu učitelja

U našoj se školi u petak 25.11. održao Aktiv učitelja prirodoslovno – matematičkih predmeta. Osim učitelja, aktivu su prisustvovali i učenici jer je gost predavač bio učenik OŠ Franje Krežme iz Osijeka, Marko Jukić. Marko je održao predavanje u kojemu je predstavio natjecanja i projekte u kojima je sudjelovao te učenicima dao i savjete kako usphešno učiti i kao organizirati svoje vrijeme.

Na aktivu su održana tri predavanja:

1. Fun and Enganging STEM activities for Tomorrow's World; Nataša Mesić Muharemi, knjižničarka
  2. Storyborad Creator; Ivana Lajoš Brkić, prof.
  3. Marko Jukić, učenik 8.a OŠ Franje Krežme

Nataša Mesić Muharemi nam je predstavila međunarodni projekt za učitelje gdje možemo postavljati i preuzimati svoje pripreme za sat iz područja STEM.

Ivana Lajoš Brkić nam je predstavila program Storyboard Creator koji možemo upotrebljavati na satu s učenicima. Zanimljivi program koji nam omogućava da učenici i učitelji kreativnije izrade materijale za nastavu.

Poseban gost na Aktivu je bio učenik  Marko Jukić iz OŠ Franje Krežme koji nam je prikazao svoje mnogobrojne uspjehe na različitim područjima (likovni, literalni, prirodoslovni…). Marko je uspješan učenik kojeg često možemo vidjeti u medijima koji su prepoznali njegov talent i iznimni trud. Osvojio je mnoga priznanja, zahvalnice i nagrade, te nam je na svojem predavanju objasnio način svojeg organiziranja dana i načina učenja te sudjelovanja u projektima i natjecanjima.

A. Petrošević