POSJET HRVATSKOM NARODNOM KAZALIŠTU U OSIJEKU

Autor: Nataša Mesić Muharemi, 28. 10. 2022.

Kad idemo opet?

U ponedjeljak 24. listopada 2022. godine, u organizaciji školske knjižničarke Nataše Mesić Muharemi i nastavnika Glazbene kulture Luke Dukmenića te u pratnji 10 nastavnika, više od 60 učenika naše škole uputilo se organiziranim autobusom u osječki HNK pogledati mjuzikl Sugar.

Sugar, mjuzikl trosatnog trajanja s jednom pauzom, uglazbio je Jule Styne, libreto je napisao Peter Stone, a songove Bob Merrill. Učenici nisu skrivali oduševljenje gledajući humorističnu radnju u režiji Nine Kleflin, scenografijom Osmana Arslanagića, kostimima Sare Lovrić Caparin, koreografijom Vuka Ognjenovića te pod dirigentskom palicom maestra Mladena Tutavca.

Mjuzikl prikazuje humorističnu priču dvojice prijatelja Joe/Josephine (kojeg utjelovljuje talentirani Karlo Miličević) i Jerry/Daphne (uvijek izvrsni Robert Adamček), koji svjedoče ubojstvu te se u strahu od mafijaškog šefa Dendija Palazza (Ladislav Vrgoč) putuju u Miami na turneju sa ženskim orkestrom i glavnom zvijezdom Medenom Med (Ivana Medić), prerušeni u žene! Učenicima najbolji lik - Sir Osgood Fielding, utjelovio je Claudio Contini.

Uz pridržavanje kazališnog bontona i lijepo ponašanje, učenici su još jednom predstavili našu školu u najboljem svjetlu! Nakon odgledane predstave, nastavnici su se s učenicima uputili u McDonald's, u kojem su svi zajedno razmijenili svoja iskustva. Nakon objeda pričekali smo autobus koji nas je u večernjim satima vratio pred školu.

Određeni događaji iz predstave prepričavali su se danima na hodnicima škole, a na svakom sljedećem satu Glazbene kulture uslijedilo je pitanje: „Kad idemo opet?“

Luka Dukmenić, nastavnik GK