DANI ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE

Autor: Nataša Mesić Muharemi, 28. 10. 2022.

U razredima je zamirisao kruh, kolači, pogačice i plodovi jeseni

Učenici naše škole i ove su godine 18. listopada obilježili Dane kruha te prigodnim aktivnostima zahvalili zemlji za bogate plodove.

U razredima se crtalo, pisalo, recitiralo, ali i blagovalo zahvaljujući vrijednim rukama naših majki, baka i samih učenika koji su i ove godine  mijesili i pekli  ukusne kolače, kiflice, pogačice...

Različiti plodovi bogate zemlje koje su učenici marljivo sakupili bili su izloženi u holu škole, na svečanom stolu. Uz napunjene košarice i  jesenske plodove zahvalili smo zemlji što nas svake godine daruje mirisima, šarenilom i  bogatstvom.

Naučili smo kako od zrna nastaje kruh, od kojih žitarica nastaje kruh,  što je kruh sa sedam kora, koliko  je važno imati svoj kruh u rukama, zašto bismo trebali biti dobri kao kruh.

Na malo drugačiji način, Dane kruha obilježili su i učenici 2.a i 2.b razreda.

Učiteljica povijesti, Sanela Toša Ljubičić pripremila je i edukativni materijal:

“Za kruh, koji tako jednostavno svakoga dana dodirujem toliko toga treba s neba, iz zemlje i od čovjeka.”    (J. Prudeus)

Ljubica Krašnjak