Predstavom, videom i razglednicama obilježili smo Dan planeta Zemlje

Autor: Ivana Lajoš Brkić, 26. 4. 2016.

Pisma iz Zelengrada

Povodom 22. travnja, Dana planeta Zemlje, naši su učenici imali priliku prezentirati što su sa svojim učiteljicama pripremili, ne bi li sve još jednom podsjetili da trebamo svaki dan čuvati Zemlju i sve ono što nam je podarila. Učenici razredne nastave su s učiteljicama drugih i četvrtih razreda, Sandrom Forjan, Ljubicom Maceković, Gordanom Kunšt, Elizabetom Nikolić, Radmilom Stanić i Biljanom Kodžoman, pripremili eko predstavu Pismo iz Zelengrada, prema istoimenoj slikovnici Nevenke Videk. Šaljivom i poučnom predstavom, mališani su poslali poruku ljubavi prema prirodi te potrebi zaštite okoliša i prirode. Osim predstave, učenici su izradili eko kalendar i spremnike za prikupljanje baterija te sadnjom cvijeća uredili školski cvijetnjak.

Učenici predmetne nastave sudjelovali su u projektu „Razmišljajte (eko)logično!“ te izrađivali razglednice na temu zaštite okoliša i očuvanja prirode. Djela malih umjetnika izložena su u holu škole, a trinaest najboljih razglednica poslano je diljem Hrvatske, u škole koje su odabrali učenici koji su razglednicu izradili. Barbara Kovačić je svoju razglednicu poslala u Osnovnu školu Varaždin, Erna Mihajlović u Osnovnu školu Bilje, Vedran Škiljević u Osnovnu školu Centar u Rijeci, Gabrijela Kanjo u Osnovnu školu J. J. Strossmayera iz Zagreba. Razglednica Gabrijele Šagi otišla je u OŠ Ivana Gundulića iz Dubrovnika, Gustava Kujundžića u OŠ Orebić, Lare Krašnjak u OŠ Pušća, AnelePovažanj u OŠ Vodice, dok je Lucija Alilović razglednicu poslala u OŠ Marina Držića, Dubrovnik, Ivona Martić u OŠ Franje Tuđmana, Knin, Laura šoš u OŠ Julija Benešića, Ilok, Nicol Juratović u OŠ Cavtat te Milana Pilipović u OŠ Split 3 iz Splita.

Edukativni video o Danu planeta Zemlje, možete pogledati ovdje.

Sanja Cvetko