KRAJEM KOLOVOZA 2013.

Autor: Branka Horvat, 22. 9. 2013.

Osmaši na svojoj najboljoj ekskurziji!

Tolike pripreme, razgovori, planiranja, kupovine i, odjednom, došao je i taj dan, krenuli smo na mali maturalac u Dubrovnik, u pratnji učiteljica, Ljubice Krašnjak i Ivane Valeri! Bilo je to najbolje i najzabavnije putovanje u mome životu!

Prvi smo se dan autobusom dovezli u Trogir pa u Split. Moram priznati da je razgledavanje bilo zanimljivo, jer smo puno toga vidjeli i saznali. U Splitu smo probali smrvljeni led s voćnim sirupom (koji baš i nije bio fin), a u Dioklecijanovoj palači slušali smo klapu i slikali se s rimskim vojnicima. U Trogiru smo, pak, vrijeme korisno potrošili na kupovinu. Mislim da je to svima bio i najdraži dio, jer je na štandovima bilo svega i svačega. Samo da smo imali malo više novaca. Kraj dana zasladili smo skakanjem u bazen hotela Zenit u Neumu, koji je bio naš domaćin. Sobe u kojima smo se smjestili bile su dvokrevetne i trokrevetne, malo ofucane, ali uredne. Hrana je bila super i svaki dan smo imali švedski stol.

Drugi dan smo, nakon doručka, otišli u obilazak jednog od najljepših gradova Europe, Dubrovnika. Zaista se moram složiti s time, jer je Dubrovnik sa svojim starim zidinama uistinu prekrasan. Taj dan mi je ostao u sjećanju i po disku, poslije večere.

Treći dan donio nam je nova uzbuđenja, ali ovoga puta na brodu. Otišli smo na otoke Lopud, Šipan i Koločep i okupali se na najčišćoj plaži Lopuda (barem su tako rekli). S obzirom na to da je taj dan bio poseban, navečer smo ga začinili noćnim kupanjem.

Četvrti dan, pomalo umorni, ali i dalje spremni za nova istraživanja, proveli smo u Stonu. Prošetali smo stonskim zidinama, koje su druge po veličini u svijetu te Stonskom solanom. Nakon toga otišli smo do Maloga Stona, gdje smo probali kamenice, koje su jako žilave i osjete se po moru. Poslije podne smo navijali, jer su dečki imali utakmicu na hotelskome igralištu, a navečer opet zajedničko druženje i kupanje u bazenu. Iskreno, to nam se najviše sviđalo, jer smo tada imali vremena za druženje i zafrkanciju.

Brzo je došao i zadnji dan našega putovanja, kojega smo, također, kvalitetno proveli, u obilasku Međugorja i Mostara. Preostalo vrijeme u autobusu proveli smo uz pjesmu, razgovor i vesele priče.

Viktorija Oroz, 8.r.