DAN RUŽIČASTIH MAJICA

Autor: Nataša Mesić Muharemi, 28. 2. 2024.

Zaustavimo vršnjačko nasilje

Učenici naše škole obilježili su Dan ružičastih majica izradom akrostiha, pjesme u kojoj početna slova, slogovi ili riječi stihova ili strofa, čitani odozgo nadolje, tvore riječ. Tako su nastale pjesme posvećene prijateljstvu, zajedništvu, nenasilju...

Dan ružičastih majica, poznat i kao Međunarodni dan borbe protiv vršnjačkog nasilja, obilježava se s ciljem podizanja svijesti o problemu vršnjačkog nasilja i promicanja kulture nenasilja i tolerancije među mladima posljednje srijede u veljači.

Ideja za Dan ružičastih majica nastala je u Kanadi u znak protesta na incident nasilja koji se dogodio u tamnošnjoj školi. Naime, učenik je na nastavu obukao ružičastu majicu u znak podrške svojoj majci, koja je oboljela od raka dojke, te je zbog toga bio je izvrgnut izrugivanju i nasilju. Slijedeći dan mnogi su učenici došli u školu u ružičastim majicama, u znak podrške prijatelju, osuđujući na taj način vršnjačko nasilje.