> Događanja

1.The first transnational Erasmus + project meeting 17.-21.10. 2016. Rozogi, Poland

2. Izvješće s prve međunarodne radionice u Grčkoj / Report on the 1st transnational workshop in Greece

3. Članak u Glasu slavonije, 20.12.2016., o našoj posjeti Grčkoj / Article in newspaper Glas Slavonije, 12/20/2016., about our visit to Greece:

4. Članak na naslovnici OŠ Darda / An article on the front page of Primary school Darda : Erasmus+ ruši obrazovne i društvene prepreke!

5. Predstava Zaljubljeni vuk u vrtiću / Wolf in love-performance in kindergarten

Fotografije s nastupa na božićnom sajmu

6. Izvješće o aktivnostima u Grčkoj i Poljskoj / Report on the activities in Greece and Poland: U travnju 2017. domaćin je naša škola!

7. Romeo i Julija - izvedba 3.3.2017.

Članak na naslovnici OŠ Darda: Romeo, o, Romeo! Zašto si Romeo?

8. OŠ Darda domaćin međunarodnog projekta - 3.4.-8.4.2017.

Osnovna škola Darda domaćin je sudionicima projekta Erasmus+KA2. Uz dramsku i likovnu radionicu na kojoj sudjeluju učenici domaćini i njihovi gosti, na likovnoj se radionici izrađuju skulpture u slami. Radionicu vodi poznati umjetnik Nikola Faller.
Projekt traje dvije godine. Uz Osnovnu školu Darda, u njemu sudjeluju i poljska Srednja škola Jan Twardowski iz Rozogachaslovenska Osnovna škola Toma Brejca iz Kamnika te 1. osnovna škola iz Schimatarija, grada smještenoga u drevnoj Beociji, u središnjoj Grčkoj. Ta je škola u studenom prošle godine bila prva škola koja je ugostila sudionike međunarodnoga projekta. U Schimatariju su učenici radili u glazbenoplesnoj, dramskoj i likovnoj skupini. Zajednički su stvarali predstavu Ptice, prema Aristofanovome tekstu. Posjetili su i brojne gradove među kojima su Teba, Atena, Tanagra i Halkida. 'Pomoću umjetnosti žele se poboljšati osnovne vještine učenika u čitanju, pisanju, znanju engleskog jezika te njihove matematičke vještine', istaknula je Nataša Mesić Muharemi, koordinatorica projekta.

9. Članak o radionicu u Hrvatskoj na naslovnici naše škole: Mali Poljaci, Slovenci i Grci oduševljeni Baranjom, ali i u Glasu Slavonije i na Školskom portalu.

« Siječanj 2019 »