I DARDA OBILJEŽILA SVJETSKI DAN PRVE POMOĆI

Autor: Nataša Mesić Muharemi, 15. 9. 2020.

Budi i ti heroj! Spašavaj živote

Prva pomoć nije zamjena za hitnu medicinsku pomoć, već najvažniji korak u spašavanju nečijega života. To možete naučiti u školi, uključivši se u Crveni križ

Drop here!

Diljem svijeta društva Crvenoga križa i Crvenoga polumjeseca obilježavaju Svjetski dan prve pomoći. U obilježavanje se svake godine uključi i Općinsko društvo Crvenoga križa Darda, koje je ove godine imalo pokaznu vježbu u pružanju prve pomoći i podizanja šatora za djelovanje u katastrofama na jezeru Đola u Dardi. Učenici OŠ Darda i darđanski srednjoškolci pokazali su svoje vještine, znanje, spremnost na akcije u pružanju prve pomoći ozlijeđenome i djelovanju u katastrofama. „Ranjenici“ su zbrinuti u rekordnome vremenu. Veliki šator u kojem se pružala psihosocijalna pomoć podignut je zajedničkim snagama u pet minuta. Mladi su još jednom pokazali da se na njih može računati, jer u ODCK-u Darda kvalitetno i svrhovito provode svoje slobodno vrijeme, kako bi u budućnosti mogli služiti svojoj zajednici u kojoj žive i rade. Svakih pet sekundi, od posljedica ozljeda, u svijetu umre jedna osoba. Slučajni prolaznici koji znaju pružiti prvu pomoć na mjestu nesreće spasili su mnoge živote. Budi i ti jedan od njih!

Budi heroj, spašavaj živote!

Pogledati kako je bilo na pokaznoj vježbi 13. rujna 2020. na Đoli.

Andreja Dorić, voditeljica CK-a u OŠ Darda

Drop here!