U PONEDJELJAK 7. RUJNA 2020. POČINJE NASTAVA ZA SVE UČENIKE OSNOVNE ŠKOLE DARDA I PODRUČNE ŠKOLE MECE

Autor: Veronika Antal Horvat, 3. 9. 2020.

Svim učenicima i učiteljima želimo sretan i uspješan početak nove školske godine

Drop here!

Poštovani roditelji,

kako bismo se svi lakše prilagodili novonastaloj situaciji molimo vas za pomoć i suradnju.

Svakodnevno sa svojom djecom razgovarajte o važnosti pridržavanja propisanih mjera i praćenja svih dobivenih uputa u školi radi zaštite zdravlja svih nas. Svjesni trenutne situacije sastavili smo kratke upute za roditelje i učenike.

Upute za roditelje

- Prije polaska u školu djetetu izmjeriti temperaturu i zajedno s djetetom upisati na dogovoreno mjesto. Učenici koji imaju povišenu tjelesnu temperaturu ne smiju dolaziti u školu.

- Učenicima će se dodatno, prema potrebi, mjeriti temperatura na ulazu u školu. Učenici koji budu imali povećanu tjelesnu temperaturu neće moći pohađati nastavu, a roditelje ćemo pozvati da dođu po njih.

- Ulazak u školu roditeljima je zabranjen, osim ako je dolazak prethodno dogovoren i najavljen. Obavezno je nošenje maske.

- Roditelj učenika 1. razreda prvi nastavni dan dolaze u školu s učenicima u 11.00 sati. Obavezno je nošenje maske.

- Roditelji koji budu dolazili u školu ulazit će na glavni ulaz škole gdje će im djelatnik škole izmjeriti temperaturu i upisati podatke u evidenciju.

- Učenici putnici u školskom autobusu moraju nositi maske, svaki učenik u autobusu mora svaki dan sjediti na istom mjestu.

- Obavezna je dezinfekcija ili pranje ruku prije ulaska u autobus, školu, učionicu, nakon toaleta.

- Pohađanje nastave obavezno je za sve učenike, osim za učenike koji spadaju u vulnerabilnu skupinu. U tom slučaju roditelji su dužni zatražiti mišljenje liječnice opće prakse i školske medicine . Za učenike vulnerabilne skupine nastava će se organizirati na daljinu.

- Svi ostali izostanci opravdavaju se kao i do sada (roditelji, liječnik).

- U slučaju dodatnih nedoumica slobodno se obratite bilo kojem djelatniku škole

PROTOKOL ULAZA I IZLAZA IZ ŠKOLE I ZAŠTITA UČENIKA I DJELATNIKA MATIČNE ŠKOLE DARDA

A TJEDAN – 7.9.2020.

1B-2B

POSEBNI O.

PO

PRVI DAN NASTAVE 7.9. UČENICI PRVIH RAUREDA I JEDAN RODITELJ DOLAZE U ŠKOLU U 11.00 SATI

B TJEDAN JE SAMO ZAMJENA SATNICE 7.-8.,   5.-6.,   3.-4.,     I     1.-2, A UČIONICE OSTAJU ISTE.

Učenici ulaze u zgradu, na licu imaju masku, dezinficiraju obuću, dezinficiraju ruke, ostavljaju torbu na svom mjestu u učionici i odlaze oprati ruke vodom i sapunom.

Učenici razredne nastave ulaze u učionicu sa svojom učiteljicom  a učenike predmetne nastave u učionici  treba dočekati učitelj koji ima prvi sat.

Za vrijeme boravka u učionici učenici ne moraju nositi masku.

Kada prolaze kroz hodnik svi nose maske.

Učenici ostaju u učionici, učitelji se izmjenjuju.

Učenici predmetne nastave jedu u blagovaonici-kuhinji prema rasporedu, a učenici razredne nastave u svojim učionicama.

Učenicima nije dopušten ulaz u druge učionice.

Na toalet odlaze po potrebi. U prostoru toaleta može istovremeno boraviti određen broj učenika isključivo iz istog razreda.

U školi moramo poštivati socijalnu distancu- razmak od 1,5 m.

1. UPUTE ZA SPRJEČAVANJE I SUZBIJANJE EPIDEMIJE COVID-19 VEZANO ZA RAD PREDŠKOLSKIH USTANOVA, OSNOVNIH I SREDNJIH ŠKOLA U ŠKOLSKOJ GODINI 2020./2021.

2. Modeli i preporuke za rad u uvjetima povezanima s COVID-19

3. BOLESTI I ZDRAVSTVENA STANJA KOJA MOGU POVEĆATI RIZIK ZA TEŽE OBLIKE BOLESTI COVID-19

Drop here!