ŽUPANIJSKO NATJECANJE IZ MATEMATIKE 2020. PRVI PUT ODRŽANO IZVAN OSIJEKA

Autor: Veronika Antal Horvat, 6. 3. 2020.

U OŠ Darda znanje je promicalo 111 učenika iz 45 škola!

Na Županijsko natjecanje iz matematike, održano 4. ožujka 2020. u Osnovnoj školi Darda, odazvalo se 111 učenika iz 45 škola. Svaki je natjecateljski razred imao pet zadataka, koji su nosili po deset bodova.

Najuspješniji učenici četvrtih razreda bili su Laura Grubeša, OŠ Josipa Antuna Ćolnića Đakovo (41/50) i Paula Čavlović, OŠ Svete Ane Osijek (40/50). Mentorice su Z. B. Šušak i Suzana Barišić. Najviše bodova (43/50) u petome razredu osvojila je Tara Ileš, OŠ Ivana Filipovića Osijek, uz mentorstvo Doris Žugaj. Pod mentorstvom Brankice Majdiš, Ita Blašković, učenica OŠ „Mladost“ Osijek, bila je najbolja šestašica (41/50).

Učenici sedmih razreda najslabije su riješili matematičke zadatke. S ukupno 19 bodova prvi je na popisu Ivan Bilić iz valpovačke OŠ Matije Petra Katančića. Mentorica je bila Valentina Škorvaga. Osmaša je bilo najmanje, ukupno četrnaestero. S 28 osvojenih bodova prvi je, uz mentorstvo Sanje Ivanović, Andrej Sebenji iz OŠ Ivana Filipovića Osijek.

Darđanski predstavnici, pod mentorstvom Zdravke Zorić Ljubej, bila su dvojica učenika šestih razreda, Aleksandar Radanović i Marko Košević, zauzevši 19. i 20 mjesto (od ukupno 28).

Posebno nam je drago što je naša škola prvi put domaćin Županijskoga natjecanja iz matematike, budući da su dosadašnji domaćini bili samo gradske škole, naglasio je predsjednik Županijskoga povjerenstva i ravnatelj Osnovne škole Darda Janoš Boni, prof., dodavši: Uz natjecateljski program, bilo je i drugih aktivnosti. Školska je knjiga učiteljima mentorima predstavila svoje nove udžbenike iz matematike za 6. i 7. razred, a svečanost otvaranja natjecanja, koje su pripremile učiteljice Dajana Džanko, Mirela Kotromanović i Ivana Novak, uljepšali su gosti, dječji zbor Osječki zumbići, pod vodstvom i ravnanjem glazbene pedagoginje Majde Milinović.

« Ožujak 2024 »