KARDIOKIRURG MATIJA DRINKOVIĆ, VIŠA MEDICINSKA SESTRA SUZANA STOJKOVIĆ I MEDICINSKI TEHNIČAR IMRE FERENC POKAZALI OSMAŠIMA ŠTO TREBAJU ZNATI O KRVOTOKU I SRCU

Autor: Veronika Antal Horvat, 26. 2. 2020.

Uspješno operirali svinjsko srce

Neizmjerno smo zahvalni gospođi Stojković i njenome timu na suradnji i organizaciji. Nastavit će se i u budućnosti, na obostrano zadovoljstvo

Na poziv nastavnice Andreje Dorić, Suzana Stojković, mag. med. techn,, ujedno i mama osmaša Davida Stojkovića, rado se odazvala i održala izvrstan dvosat biologije učenicima osmih razreda Osnovne škole Darda. Ideja je bila da učenici iz prve ruke, od stručne osobe, saznaju sve što ih zanima i što prema kurikulumu trebaju znati o krvotoku, krvnim žilama, srcu. Stojković je viša medicinska sestra na kardiokirurgiji i njeno radno mjesto u operacijskoj sali izuzetno je stresno, ali u isto vrijeme i zanimljivo i nadasve humano.

Pozvala je i svoje radne kolege, kardiokirurga Matiju Drinkovića, dr. med., i Imre Ferenca, bacc. med. tech. Stručno osoblje KBC-a Osijek preselilo je operacijsku salu u učionicu biologije. Nakon uvodnoga dijela obrade teoretskih pojmova, rada u skupini, kako bi učenici zajednički napravili plakate o krvi, srcu i krvotoku, održan je praktični dio. Na svinjskome srcu dr. Drinković odradio je pravu operaciju. Kirurškim alatima i uz asistenciju med. sestre Stojković, spretno je ugradio novu krvnu žilu. Objasnio je da se isto tako radi i na ljudskome srcu. Učenicima je bilo jako zanimljivo gledati to uživo, a naš osmaš Matija Považanj, koji želi biti kirurg, odvažio se i sam probao izvesti mali zahvat.

Bravo za sve! Imati takav sat zaista je izuzetna čast i privilegija i za učenike i za mene kao nastavnicu. Neizmjerno smo zahvalni gospođi Stojković i njenome timu stručnjaka na suradnji i organizaciji. Nastavit će se i u budućnosti, na obostrano zadovoljstvo.

Kako nam je bilo, možete pogledati u galeriji.

Andreja Dorić, prof.