DOMAĆINSTVO – APSOLUTNI HIT U NAŠOJ ŠKOLI!

Autor: Veronika Antal Horvat, 6. 2. 2018.

Zbog velikoga zanimanja, ima i odbijenih!

Planiraju kulinarska natjecanja, što učenike najviše veseli

Jako nam se sviđa što učenike zanima Domaćinstvo. Čim pitamo želi li netko guliti jabuke ili razvaljati tijesto, svi se odmah veselo javljaju, jednoglasne su Hajnalka Jukić (učiteljica prirode, biologije i kemije) i Ljubica Krašnjak (učiteljica hrvatskoga jezika), voditeljice Domaćinstva, apsolutnoga ovogodišnjega hita u slobodnim aktivnostima učenika naše škole.

I tako su, željni praktičnoga znanja i vještina, brojne djevojčice i dječaci prionuli na posao i pravili pitu s jabukama, pohane jabuke, palačinke, krumpirušu, pizzu, krem juhu od tikvica, ukrase od tijesta za bor… Sastaju se i rade svakoga petka u međusmjeni u učionici Kemije, a osnovnu im je opremu osigurao ravnatelj škole Janoš Boni – štednjak, posuđe, daščice za rezanje, kuhalo za vodu i plastični stolnjak.

Ovo ćemo polugodište, najavljuje učiteljica Krašnjak, praviti i svijeće od voska, učit ćemo pravilno postavljanje svečanoga stola, a planiramo i kulinarska natjecanja, što učenike najviše veseli.

Ina Hostić, 6.a

« Ožujak 2024 »