NA BOŽIĆNOME SAJMU SVEGA POMALO, ZA PET, DESET ILI VIŠE KUNA

Autor: Veronika Antal Horvat, 22. 12. 2016.

Prihod namijenjen učeničkim ekskurzijama

Okupilo se staro i mlado, u predblagdanskome raspoloženju

Školski je Božićni sajam, 16. prosinca 2016., ostvario sve svoje zadaće – okupio je staro i mlado u redblagdanskome raspoloženju i razgovoru, učenici su prodavali svoje ručno izrađene proizvode, posjetitelji ih kupovali za svoje najmilije, a božićne su pjesme i svirka učenika tamburaša upotpunile cjelokupni dojam.

Bio je to učenički sajam kreativnosti, jer je u ponudi bilo mnogo toga – ukrasa za bor i kuću, božićnih vjenčića i čestitki, ukrasnih vrećica, lijepe keramike, stiliziranih okvira za fotografije, popularnih cofleka, vunenih ovčica, obojanih vaza i staklenih predmeta i brojnih sličnih stvari pa sve do medenjaka i munchmallow kakaa. Svega pomalo, za pet, deset ili više kuna.

Potrudili su se i učenici i njihove učiteljice, no mlađi su, čini se, bili bolji trgovci, jer je njihov prihod od prodaje nešto veći od utrška njihovih starijih kolega. Cilj im je, međutim, isti – pomoći svojim kolegama slabijega imovnoga stanja u plaćanju učeničke ekskurzije.

Sajam je, također, bio prigoda da svoj tromjesečni rad predstave i sudionici međunarodnoga Erasmus+ KA2 projekta Kroz umjetničke sposobnosti do razvijenih osnovnih vještina. Kostimiranom dramskom bajkom Zaljubljeni vuk sarajevske spisateljice Marije Fekete- Sullivan učenici sedmih i osmih razreda pokazali su da su na dobrome putu do vlastitih glumačkih kreacija.