Održan sat kodiranja i u našoj školi

Autor: Ivana Lajoš Brkić, 18. 12. 2015.

U tjednu računalne znanosti (od 7. do 13. prosinca), naša škola sudjelovala je u projektu „Sat kodiranja“ („The Hour of Code“). Projekt organizira Code.org, a glavni cilj je popularizacija informatike i širenje svijesti o njezinoj važnosti te demistificiranju programiranja.

S milijunima učenika diljem svijeta,  učenici od 5. do 8. razreda naše škole su kroz jednostavne, ali vrlo poučne radionice u trajanju od jednog školskog sata programirali igre kao što su Minecraft ili Star Wars te na taj način naučili brojne stvarne programerske koncepte poput petlji, procedura ili debugiranja. Važno je izložiti učenike kreativnim izazovima u informatici kako bi vidjeli da s one strane računalnog zaslona postoji svijet koji može biti još izazovniji i zanimljiviji od samih igara.

Učenici su pokazali veliku zainteresiranosti i oduševljenje te najavili sudjelovanje u projektu i sljedeće godine.

Učiteljice informatike

Fotografije možete potražiti u našoj galeriji ili klikom na link ovdje