RADIONICA ZDRAVE PREHRANE

Autor: Nataša Mesić Muharemi, 10. 2. 2015.

Učenici petih razreda zavezali su pregače, na stolove u školskoj blagovaonici poslagali zdrave namirnice i s osmijehom na licu prionuli izradi zdravih zalogajčića.

Na satu prirode upoznali su se s osnovnim pojmovima zdrave prehrane, pravilnih prehrambenih navika, što je hrana, zašto jedemo...Kako je praktičan rad oblik rada koji djeci ostaje u trajnom sjećanju, zajednički smo odlučili od zadanih namirnica ( kako bi svi bili ravnopravni) načiniti slane i slatke zdrave obroke. Svježi sir, paprika, rajčica, kukuruz, svježe voće, suho grožđe, orasi... Za tili čas vrijedne ruke i kreativne zamisli napunile su pladnjeve jestivim „umjetničkim  djelima“. Ocjene su, naravno, bile izvrsne. Timski rad, međusobna suradnja, uljudna komunikacija, dobra organizacija...sve što građanski odgoj podrazumijeva i ovdje smo uspješno primjenili.

Dva školska sata prošla su za tili čas. U slast smo pojeli sve. Sretni zbog petica, stečenih znanja i vještina, poželjeli su još takvih zanimljivih nastavnih sadržaja.

Kako ne bi sve ostalo na riječima, posjetite  fotogaleriju i uvjerite se u napisano.

Andreja Dorić, prof.