NA ŠKOLSKOJ BOŽIĆNOJ PRIREDBI 2013.

Autor: Branka Horvat, 30. 12. 2013.

Plamen dobrote, ljubavi, praštanja i sloge

Sva su dječja srca pokazala božićnu radost i ugrijala mnoštvo mladih i starih

Kakva nas to svjetlost budi! Probudite se, pastiri i dobri ljudi! Anđeo sam. Nose me krila laka, satkana od mjesečevih zraka! Nosim vam Božji glas! Nebeski se kralj rodio i pastir sviju vas! Požurimo k njemu u štalicu, koju zvijezda obasjava! Tiho, tiho, u jaslama spava…riječi su kojima su voditelji najavili našu školsku božićnu priredbu, na kojoj se, već po tradiciji, okupilo mnoštvo mladih i starih.

Plamen su dobrote, ljubavi, praštanja i sloge upalili mnogi izvođači, vrsni zborski pjevači, nižega i starijega uzrasta, na hrvatskome, engleskome  i mađarskome jeziku, gromki recitatori, rasplesane djevojčice i dječaci. Mladi su nam glumci, svojim igrokazima, također pokazali što bismo mogli pokloniti Isusu te koju su želje božićnoga drvca. Da sva dječja srca pokažu božićnu radost, pobrinule su se brojne učiteljice koje su ih pripremale, u organizaciji Ivane Novak, učiteljice hrvatskoga jezika.

Pastorala i Na noge ustante pjesme su kojima je Učiteljski zbor „Providenca“, i ovoga puta, uveličao našu školsku priredbu. Talijanska riječ providenca označava Božju providnost, a učitelje je u zbor, naglasila je Aleksandra Čeliković Cvidrak, voditeljica zbora, spojila neka pozitivna sila. Ljubavlju prema glazbi, pozitivne vibracije šire, od ožujka 2012., Slavko Tot, Biljana Kodžoman, Mirela Horvat, Elizabeta Nikolić, Josip Klaić, Ivan Stanić, Belinda Kovačević, Sandra Forjan, Jurićne Varnai Katalin, Mirela Kotromanović, Jasna Schönberger, Svjetlana Svoren i Ardiana Vrtarić.

Zbor njeguje sve vrste glazbe, a posebno se bazira na domaćoj popularnoj i narodnim obradama. Nastupao je u različitim prigodama, a održao je i samostalne koncerte. Jedan takav održan je za Svjetski dan učitelja – „Učitelji pjevaju učiteljima“. Zabilježili su i značajan nastup pred Aktivom učitelja glazbene kulture Osječko-baranjske županije, kao pozitivan primjer team buildinga. Bile su i dvije božićne priredbe, pred publikom u Kozarcu i domaćom, darđanskom.

Tara Kršić, 6.b