NAŠ 1.A NA GOSPODARSTVU OBITELJI ŠARABOK

Autor: Branka Horvat, 29. 10. 2013.

Veselo i zanimljivo! I koka nas je nadglasala!

Zahvaljujemo gospođi Marijani Šarabok, koja je odvojila svoje dragocjeno vrijeme i lijepo nas ugostila te upoznala sa svojim domaćinstvom

U srijedu, 23. listopada 2013., 1.a i ja prvi smo put bili na zajedničkome izletu. Na jedan smo dan zamijenili školske klupe učenjem u prirodi i o prirodi. Bio je lijep i sunčan jesenski dan. Iz školskoga parka okupanoga suncem i prepunoga toplih boja krenuli smo veselo na gospodarstvo obitelji Marijane Šarabok.

U svome nas je dvorištu dočekala naša prijateljica Ivana i njezina mama te uzbuđeno kokodakanje kokoši i gakanje gusaka. Krenuli smo upoznavati domaće životinje. Ivana nam je ponosno pokazivala što sve ima u svome dvorištu. Prvo smo upoznali njezinu mezimicu, maleno tele koje hrane na bočicu. U staji je bilo nekoliko krava (zaboravili smo im imena), koje daju puno mlijeka, od kojeg Ivanina mama pravi nekoliko vrsta sireva. Zatim smo upoznali razigrane koze, koje, također, daju mlijeko. U svinjcu smo vidjeli mnogo svinja različitih veličina. Našle su se tu i dvije crne, debele i simpatične vijetnamske svinje. Odjednom se javila vrlo bučna koka, koja nas je nadglasala svojim kokodakanjem. Nije se dala smesti, već se popela na mali tavan, u svoje gnijezdo, da snese jaje, kako nam je rekla Ivanina mama. Nakon razgledanja i novih saznanja, poigrali smo se s malom macom i psićem kojega su nedavno udomili, a koji žive zajedno u miru i velikoj ljubavi.

Na kraju smo kušali sireve koje spravlja Ivanina mama, jeli još toplu pitu od sira i pili domaći sok od jagoda. Oprostili smo se od naših domaćina, naoružani crvenim  jabukama. Druženje smo nastavili na obližnjem igralištu. Vrijeme nam je brzo prošlo u crtanju, pjevanju, igri i natjecanju.

Julijana  Fremec, učiteljica, i učenici 1.a

« Ožujak 2024 »