ZA RAZVOJ ČITALAČKE PISMENOSTI MEĐU DJECOM - PROJEKT NAŠA MALA KNJIŽNICA

Autor: Nataša Mesić Muharemi, 15. 2. 2021.

Detektivsku lutku i dojmove razmijenili i s vršnjacima iz Omišlja

U našoj se školi tijekom ove školske godine provodi projekt Naša mala knjižnica. Sudjeluju učenici 3.a razreda i učiteljica Biljana Kodžoman te učenici Posebnoga odjela i učiteljica Ivana Hodak, a koordinatorica je knjižničarka Nataša Mesić Muharemi.

Projekt je usmjeren na stalno povećanje i razvoj čitalačke pismenosti među djecom, kako bi se u budućnosti dobilo čitatelje koji će biti spremni kritički čitati književna djela.

Tijekom projekta, učenici će pročitati šest knjiga: Drhturavi vitez (Kestutis Kasparavičius), Tko je Antonio (Susanna Mattiangeli), Tiko i Piko (Aino Havukainen, Sami Toivonen), U blizini živi djevojčica (Ida Mlakar Črnič), Rosica i fazan (Tamara Bakran) i Slučajevi Macana Detektiva (Nada Horvat). Razne će aktivnosti biti vezane uz pročitana djela.

Već smo se igrali detektiva i uzimali otiske prstiju, a proučavali smo i koje sve patke žive na području Republike Hrvatske, kazala je Mesić Muharemi, dodavši: Jedna od aktivnosti bila je i izraditi lutku detektiva Macana te ju poslati partnerskoj školi. Naša je lutka otišla u Osnovnu školu Omišalj na otoku Krku, a njihova je stigla k nama. Do kraja školske godine družit ćemo se s lutkom te u bilježnicu dojmova upisivati dogodovštine. Na kraju će lutke i bilježnice dojmova biti vraćene u matične škole. Jedva čekamo vidjeti što je sve proživjela naša lutka, naš detektiv Macan.

B. Horvat

« Travanj 2021 »

Osnovna škola Darda / Školska 9, HR-31326 Darda / www.os-darda.skole.hr / ured@os-darda.skole.hr