POLICIJSKA PREDAVANJA O PREVENCIJI OVISNOSTI I ZLOUPORABE ALKOHOLA TE SIGURNOSTI SUDIONIKA SPORTSKIH NATJECANJA

Autor: Veronika Antal Horvat, 13. 2. 2020.

Interaktivno s učenicima: bolje spriječiti, nego liječiti!

Darko Ćorković, glavni policijski inspektor Policijske uprave Osječko-baranjske, i njegov kolega Robert Škorvaga iz Odjela prevencije održali su 10. veljače 2020. dvije interaktivne radionice s učenicima Osnovne škole Darda. Sa šestašima su govorili o projektu „Budi navijač, a ne razbijač“, dok su osmaše upoznali o projektu prevencije ovisnosti i zlouporabe alkohola.

Cilj je prve radionice, nastale u suradnji Policijske uprave Osječko-baranjske, Grada Osijeka i Nogometnoga kluba Osijek, podizanje razine kulture navijanja te znanja i svijesti o posljedicama nereda i nesportskoga ponašanja, kao i stvaranje veće sigurnosti svih sudionika sportskih susreta. Učenicima su podijeljeni edukativni i promidžbeni materijali.

Projekt prevencije ovisnosti i zlouporabe alkohola Zdrav za 5 osmislila su i provode četiri hrvatska ministarstva – unutarnjih poslova, zdravlja, zaštite okoliša i prirode te znanosti, obrazovanja i sporta.