UČENICI 4.C NA FESTIVALU DJEČJIH IGROKAZA“ POZOR! PLIVAMO NA SCENI“

Autor: Veronika Antal Horvat, 21. 3. 2018.

Poklonom osvojili najbolju glumačku izvedbu!

Ciljevi su projekta promocija dramskoga stvaralaštva djece, popularizacija kazališne
umjetnosti među djecom, poticanje ljubavi prema scenskome izričaju i kazalištu te priznanjedramskoga stvaralaštva učenika i učitelja osnovnih škola grada i županije

Dječja osječka kreativna kućica Dokkica, u suradnji s Dječjim kazalištem Branka Mihaljevića Osijek, organizirala je 7. Festival petominutnih učeničkih igrokaza „POZOR! Plivamo na sceni“, u povodu Svjetskoga dana kazališta za djecu i mlade i Svjetskoga dana lutkarstva (20. i 21. ožujka). Festival je, 19. ožujka 2018., okupio 120 učenika i učenica iz deset osnovnih škola grada i županije. Učenici 4.c razreda naše škole, Leon Vrajić, Aleksandar Vida, Anai Erdeg i Renato Cmrečnjak, sa svojom učiteljicom Biljanom Kodžoman, predstavili su se igrokazom Poklon i osvojili nagradu za najbolju glumačku izvedbu. Kao i svake godine, ocjenjivački žiri sastavljen od kazališnih glumaca, dodijelio je nagrade u posebnim kategorijama. Nagrada je bila ručno izrađena Ribica, zahvalnice za sudjelovanje i poklon vrećica Dokkica. Podršku organizaciji i ove je godine dalo tridesetak volontera Dokkice.
U glazbeno-scenskome dijelu programa nastupali su Dječji ambasadori mira iz Dokkice, s izvedbom pjesme Mir je naš đir, Plesni studio Wings te Suzana Ocvirk, koja je sa svim sudionicima otpjevala himnu Festivala. U stanci između generalne probe i nastupa djeca su se zabavila, osvježila i družila uz glazbu u prostoriji Dječjeg vrtića Mak.
umjetnosti među djecom, poticanje ljubavi prema scenskome izričaju i kazalištu te priznanje dramskoga stvaralaštva učenika i učitelja osnovnih škola grada i županije.

Biljana Kodžoman

« Ožujak 2024 »