RUKOMETAŠICE OŠ DARDA KRAJEM TRAVNJA 2017. IDU NA DRŽAVNO U POREČ!

Autor: Veronika Antal Horvat, 5. 4. 2017.

Obrana kao

kineski zid !

Finalna utakmica na Poluzavršnome natjecanju, s rukometašicama iz Cerne, domaćicama natjecanje, bila je vrlo dramatična, naglasio je prof. Čačić

Pobjedom na Poluzavršnome natjecanju rukometašica iz četiriju županija regije Istok (Cerna iz Vukovarsko-srijemske, Slavonski Brod iz Brodsko-posavske, Lipik iz Požeško-slavonske i Darda iz Osječko-baranjske), rukometašice naše škole, pod vodstvom prof. Nenada Čačića, plasirale su na završnicu Državnoga prvenstva za osnovne škole u Poreču, koje će biti od 26. do 28. travnja 2017.!

Finalna utakmica s rukometašicama iz Cerne, domaćicama natjecanja, bila je vrlo dramatična, naglasio je prof. Čačić, dodavši: Naše su cure vodile cijelu utakmicu s golom prednosti do 22. minute. Onda su protivnice preokrenule rezultat i povele golom razlike. Nismo se predavali, izjednačili smo u 28. minuti. Drama se nastavila sve do zadnjih 40 sekundi, kada  sam tražio time out. Presložili smo napad i zabili gol za 12:11. Cerna je još pokušavala zadnjih 15 sekundi nešto napraviti, ali bez uspjeha. Naša je obrana bila kao kineski zid!

Na golu su bile Laura Ivanović i Lucija Bibić, pivot Matea Ivanjko, srednja Ivona Martić, desna vanjska Lana Alšić, lijeve vanjske Arijana Gashi i Laura Šoš, desno krilo Sara Dora te lijevo krilo Nika Vlašić.