UČENICI POSEBNIH ODJELA U POSJETU ZOOLOŠKOM VRTU U OSIJEKU

Autor: Ivana Lajoš Brkić, 25. 5. 2015.

Sunčano svibanjsko prijepodne odlučili smo iskoristiti za posjet zoovrtu u sklopu terenske nastave i s ciljem stvaranja pozitivnih stavova prema životinjama i prirodi. S obzirom na to da je nekima ovo bio prvi susret s divljim životinjama, s nestrpljenjem se iščekivao ulazak u najveći zoološki vrt u Hrvatskoj.

učiteljica Tihana Jozin

UČENICI POSEBNIH ODJELA U POSJETU ZOOLOŠKOM VRTU U OSIJEKU

Opuštajuće ozračje predivne prirode omogućilo nam je jedinstveni doživljaj životinjskoga svijeta. Zaigrani majmuni privukli su pozornost svih učenika, a osobito je bilo zanimljivo lavove promatrati iz džipa jer smo se osjećali kao turisti na safariju. Doznali smo i mnogo zanimljivih informacija o stanovnicima ovog jedinstvenog zoološkog vrta te shvatili da je važno očuvati i zaštititi svaku životinjsku vrstu. Imali smo sreću što su životinje bile raspoložene za poziranje pa smo se doista nagledali prizora koji će se dugo pamtiti. Žirafe, tigrovi, jaguari, medvjedi, vukovi, zebre, jeleni, deve, nojevi, zmije i još mnoge druge životinje krase i obogaćuju ovaj predivni prostor pa posjet Zoološkom vrtu u Osijeku preporučujemo svima.

I da smo uspjeli uloviti zlatnu ribicu, jedna od želja zasigurno bi nam bila provesti ovakvo zanimljivo prijepodne na jedinstvenome mjestu i u ugodnom društvu.

učiteljica Tihana Jozin

Fotografije možete pogledat ovdje.