BLAGDANSKA ČAROLIJA

Autor: Ardiana Vrtarić, 20. 12. 2014.

Poštovani učenici, kolege učitelji, svi djelatnici OŠ Darda i ostali suradnici,

približilo nam se ono najiščekivanije vrijeme u godini, vrijeme ljubavi, mira, zajedništva, obiteljskog okupljanja i prijateljevanja. Naša je mala zajednica zapravo jedna velika obitelj sa svim njezinim obilježjima: sreća, radost, problemi, poneke tuge, smijeh i suze, bolesti i ozljede, dijalog, svađe, suradnja, kompromisi… ali uvijek, naposljetku, ispunjenje cilja, zadovoljstvo i zajedništvo!

Ova nam je godina bila uglavnom dobra i plodonosna. U 2014. obilježili smo značajnu obljetnicu povodom koje smo organizirali niz događanja, projekata, priredbi i koncerata, povezali bivše i sadašnje učenike i djelatnike škole, uključili roditelje, lokalnu i vjerske zajednice. Djelovali smo odgojno, obrazovno i humano, što nam je i inače misao-vodilja! A kad smo zajedno, jači smo!

Na kraju ove kalendarske godine, kao što tradicija nalaže, priredbom ćemo opet pokazati kako je to „kad se male ruke slože“!

Priprema za Božić započela je zajedničkim kićenjem prekrasne smreke koju nam je donirala naša bivša učenica i njezini roditelji, na čemu im zahvaljujemo. Svi su učenici i djelatnici škole donijeli jedan ures za drvce i zajedno ga, uz pjesmu, uresili.

Najsvečaniji događaj uslijedit će 22.prosinca u 18 sati u školskom predvorju: sadašnji, ali i puno bivših učenika (koji nam se rado vraćaju!) i njihovi mentori vrijedno su radili da nam dočaraju smisao Božića, zimskih blagdana i mnogih malih radosti koje život znače.

Svi naši umirovljenici također nam se rado odazivaju i redovito posjećuju školske priredbe, zbog čega vjerujem da se i dalje osjećaju članom naše obitelji. Svi roditelji, braća, sestre, djedovi i bake dobrodošli su i značajan su čimbenik u životu jedne ovakve ustanove.

Zato, dođite i budite dio naše „Blagdanske čarolije“!

Naposljetku, svima želim blagoslovljen Božić, ugodne blagdane i sretnu 2015., godinu punu zdravlja, blagostanja, uspjeha, osobnog zadovoljstva, ljubavi, mira i zajedništva!

Vaš ravnatelj,

JANOŠ BONI